Di 31/01/2012, 10:30 uur
School - Minnevozen

Ensemble Leporello



Kostuums, muziek, acteurs, humor, tekst,… 'Minnevozen' heeft het allemaal!

“Mijn lief, mijn liefste liefste lief!!!!

Ze hebben mij verplicht om te liegen,

ik moest komedie spelen…”

Het gebeurt zelden dat de VELINX een productie meer dan één keer in zijn aanbod opneemt. Voor 'Minnevozen' maken wij graag een uitzondering. We toonden dit succulent stukje gelaagd en humoristisch theater al in 2010. Gelukkig is Ensemble Leporello één van de weinige gezelschappen die voorstellingen op het repertoire houdt. We aarzelden dan ook geen seconde om 'Minnevozen' in onze reeks matineevoorstellingen op te nemen. Deze productie is zowel voor de leek een ideale kennismaking met de wondere wereld van het theater als een heerlijke smulpartij voor de doorwinterde theaterfreak. Niet tevreden geld terug zouden we bijna zeggen!

'Minnevozen' is een briljant en hilarisch blijspel voor vier acteurs, twee operazangers en een barokensemble. Het is een bewerking van Marivauxs eerste toneeltekst 'Arlequin poli par l’amour' en wordt afgewisseld en begeleid door aria’s en duo’s van Pergolesi, Rameau, Martini... Het orkest (klavecimbel, cello en 2 violen) begeleidt elke geste van deze zeer beweeglijke, nauwkeurig gechoreografeerde voorstelling. Danny Ronaldo, bekend van circus Ronaldo, speelt hier een onvergetelijke ‘Arlekiss’: de hyperkinetische spilfiguur die zich jonglerend, dansend, vallend en vliegend een weg baant doorheen dit heerlijk stuk muziek-, tekst- en bewegingstheater.

"'Minnevozen’ is een krachtige voorstelling. Het bewijs dat een verhaal over onbeantwoorde liefde uit de achttiende eeuw nog steeds een publiek kan bekoren van deze eeuw. Een liefde voor theater zoals het vroeger was en vandaag nog een beetje mag zijn. Minnevozen is een voorstelling waarbij beroepsacteurs historische kostuums aantrekken… uit liefhebberij, omdat het goed is." (Roeland De Trazegnies op Cobra.be)

“Het duurt niet lang voor je als toeschouwer valt voor de uitvergrote speelstijl en binnengetrokken wordt in een sprookjeswereld van keukenmeidenromantiek, gespeelde naïviteit en clownerie.” (Jan De Smet, Knack)



Tekst: Dirk Opstaele naar Pierre de Marivaux
Regie: Dirk Opstaele
Spel: Danny Ronaldo, Annelore Stubbe, Mieke Laureys en Gordon Wilson
Muziek: Giovanni Battista Pergolesi en tijdgenoten
Muzikale leiding: Daniel Cuiller
Zang: Julie Mossay en Yu-Hsiang Hsieh
Muzikanten : Stradivaria, barokensemble uit Nantes o.l.v. Daniel Cuiller
Choreografie/regieassistentie: Leah Hausman
Coproductie: Ensemble Leporello – Angers Nantes Opéra en Stradivaria


footer-logos.jpg